زندگی

عراق

عراق

فرماندهی عملیات مشترک عراق از تشکیل نیروهای مشترک متشکل از ارتش، پلیس و حشدالشعبی در کل استان‌های این کشور برای حفاظت از دکل‌ها و خطوط انتقال برق خبر داد.

عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای مشترک متشکل از ارتش، پلیس و نیروهای داوطلب مردمی عراق امنیت خطوط انتقال برق در عراق را تامین خواهند کرد.

به گزارش روسیاالیوم، “تحسین الخفاجی” سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: حدود 44 الی 45 دکل برق طی روزهای گذشته از سوی تروریست‌ها هدف قرار گرفته که بیشتر آنها تعمیر شده است.

وی افزود که گروه تروریستی داعش از طریق هدف قرار دادن دکل های برق به دنبال ایجاد نگرانی‌های امنیتی است.

الخفاجی همچنین گفت: اتاق عملیاتی متشکل از نیروهای امنیتی و پرسنل وزارت برق تشکیل شده است که مأموریت آن برنامه ریزی برای نظارت و برقراری امنیت دکل های برق و تعقیب کسانی که این دکل ها را هدف قرار می‌دهند است.

وی افزود که نیروهای مشترک از ارتش، پلیس، داوطلب مردمی و داوطلب عشایری برای برقراری امنیت خطوط انتقال برق در کل استان‌ها تشکیل شده است.

 یک منبع امنیتی عراقی پیش از این از دستور الکاظمی برای به‌کارگیری پهپادها برای حمایت از دکل‌های برق در این کشور خبر داده بود.

 منابع دولتی عراق از کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن 11 نفر و هدف قرار گرفتن ده‌ها خط اصلی انتقال برق در این کشور طی 10 روز گذشته خبر دادند و اعلام کردند: طی ده روز گذشته همزمان با افزایش دمای هوا در عراق خطوط اصلی انتقال برق در معرض حملات تروریستی واقع شده است.

 حمله به کاروان نظامی آمریکا در خاک عراق 

کاروان لجستیک ارتش آمریکا در منطقه “سریع‌الشعله” واقع در استان بغداد با یک بمب کنارجاده‌ای هدف قرار گرفت.

دو روز قبل نیز یک کاروان لجستیکی متعلق به ارتش آمریکا در شهر “حلّه” عراق هدف حمله قرار گرفت که تلفاتی در پی نداشت.

نمایندگان مجلس عراق روز یکشنبه 15 دی 1399 ه.ش در یک اقدام شجاعانه، با تصویب طرحی 5 بندی، دولت را ملزم ساختند تا به حضور نیروهای آمریکائی در عراق پایان دهد. این اقدام شجاعانه پارلمان عراق پس از ترور ناجوانمردانه و بُزدلانۀ فرماندهان جبهه مقاومت علیه تروریسم، بخصوص سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس صورت گرفت.

 واشنگتن در تلاش است به هر شکل ممکن گفت‌وگوهای راهبردی بین بغداد- واشنگتن برای خروج نظامیان آمریکا از خاک عراق را به تعویق بیندازد.

 زخمی شدن شماری از نیروهای ارتش عراق بر اثر حمله داعش 

خبرنگار شبکه روسیاالیوم از زخمی شدن تعدادی از سربازان ارتش عراق در پی حمله داعش به یک ایست و بازرسی در استان الانبار در غرب این کشور خبر دادند.

طبق این گزارش این حمله به ایست و بازرسی متعلق به ارتش عراق در حومه هیت در استان الانبار صورت گرفت و ارتش عراق نیز به این حمله واکنش نشان داد. 

صبح یکشنبه نیز تروریست‌های داعشی به  یگانی از ارتش عراق در جنوب شرق موصل مرکز استان نینوا حمله کردند که در پی آن 3 نیروی ارتش عراق زخمی شدند.

حیدر العبادی نخست‌وزیر سابق عراق نوزدهم آذرماه سال 1396 ه.ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد، اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش از سوی حشد شعبی و ارتش همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع

عراق
www.tasnimnews.com

مطالب مرتبط

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

گراهام: بایدن باید استیضاح شود

از سراسر وب

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

راشاتودی: تلفات خودکشی میان نظامیان آمریکا از هر جنگی بیشتر است

ماجرای حمایت ایران از احمد مسعود بر علیه طالبان

دکمه بازگشت به بالا