روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند... - Geja.ir
زندگی

روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند…

روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند…

۱۲ تیر بود که برای دید و بازدید و شرکت در مراسم عروسی یکی از آشنایان عازم دبی بودیم، در فرودگاه مشخص می شود که ویزایم مشکل دارد و نمی‌توانم سفر کنم، همین موضوع سبب می‌شود تا خانواده ام سفر را به یک روز دیگر موکول می کنند…

روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند...

طارق نیکپور، متولد ۱۳۶۵، اهل بندرعباس که در ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ تازه دو سالگی خود را پشت سر می گذاشت که به همراه مادر، خواهر و برادرش بلیط پرواز ۶۵۵ ایرباس بندرعباس به مقصد دبی را تهیه کرده بودند اما با بروز مشکلی سوار هواپیما نمی شوند و به خانه باز می‌گردند و ساعاتی بعد خبر سقوط هواپیما به وسیله ناو جنگی وینسنس آمریکایی به تیتر یک رسانه های دنیا بدل می شود.

نیکپور در وصف آن روز، افزود: ۱۲ تیر بود که برای دید و بازدید و شرکت در مراسم عروسی یکی از آشنایان عازم دبی بودیم، در فرودگاه مشخص می شود که ویزایم مشکل دارد و نمی‌توانم سفر کنم، همین موضوع سبب می شود تا خانواده ام سفر را به یک روز دیگر موکول می کنند.

وی با بیان اینکه از اهالی محله یادبود بندرعباس که علاوه بر بندرعباسی ها اهالی اوز استان فارس و شهرستان بستک را تشکیل می دادند، بسیاری قصد شرکت در آن مراسم عروسی را داشتند، اظهار کرد: مادرم می گوید آن روز خیلی ها مانند ما به خاطر مشکل ویزای اعضای خانواده شان سوار هواپیما نشدند و به خانه برگشتند. از محله ما اما بسیاری در هواپیما حضور داشتند که به شهادت رسیدند.

نیکپور در خصوص علت سوار نشدنشان خاطرنشان کرد: مدارکمان را به یکی از دفاتر هواپیمایی که از دوستان بودند، جهت صدور ویزا تحویل داده بودیم. ویزایم عکس نداشت. در فرودگاه متوجه شدم و با مسئول دفتر هواپیمایی تماس گرفتم که وی اعلام می کند مثل اینکه عکسم بین مدارک نبوده است که این اتفاق افتاده است.

نظرات

وی ادامه داد: دفتر هواپیمایی خیلی اصرار می کند که حالا که ویزای فرزندتان نیامده است شما پرواز کنید به دبی که رسیدید، هماهنگ می‌کنم در فرودگاه ویزا را به دستتان برسانند که مادرم قبول نکرده و به خانه برگشت.

نیکپور در خصوص واکنش بستگان به این ماجرا، عنوان کرد: خاله ام ساکن آلمان بود. از ماجرای مشکل ویزا باخبر نبود که بعد از سقوط هواپیما تماس گرفت، فکر می‌کرد که ما در هواپیما بودیم و جانمان را از دست داده ایم. مادرم با او که صحبت می‌کرد و می‌گفت ما زنده ایم، باور نمی‌کرد که صدای مادرم را می شنود . فقط گریه می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه ما به خانه برگشته بودیم که رادیو و تلوزیون خبر “انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکا” را اعلام کرد، اضافه کرد:  می دانم که این معجزه بود که سوار هواپیما نشدیم.

نیکپور در پایان گفت: خانواده شهدای ایرباس همانند سایر شهدای این مرزوبوم به‌درستی وظیفه خود را می‌دانند و در ادامه دادن مسیر و آرمان‌های شهدا ثابت‌قدم هستند.

انتهای پیام

منبع

روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند…
www.isna.ir

مطالب مرتبط

رکورد گل ملی هنوز در اختیار علی دایی است/نمی‌دانم فصل بعد هم در فولاد هستم یا نه / حیف ذوب آهن است که بعد از 50 سال به چنین روزی بیافتد

دانلود فیلم دیکتاتور بزرگ The Great Dictator 1940

تسلیت عمو پورنگ ،باران کوثری ،نیوشا ضیغمی ،سحر قریشی برای واقعه سقوط هواپیما + عکس

انیمیشن نحوه سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ سپاهان ایر در تهران + دانلود

سقوط هواپیمای روسی با ۲۸ سرنشین

لحظه سقوط پراید از پل در اصفهان

از سراسر وب

نفیسه روشن برای بار دوم ازدواج کرد؟ + عکس

روایت مسافری که از سفر با پرواز ۶۵۵ ایرباس بازماند…

از فرانکی میری تا پوپک گلدره و عسل بدیعی / همه هنرمندان جوانمرگ در دهه های اخیر + عکس

در گیم تون در گیم تون ببینید شبیه سازی از سقوط هواپیما ها را ببینید

حادثه سقوط هواپیما در تبریز

گفت‌وگو با دومین بدلکار ایرانی درباره ارشا اقدسی/ چگونه می‌توان بدلکار شد؟

دکمه بازگشت به بالا